Yardım çekleri havada uçuştu: Vatandaşlar birbirlerini ezdi
Yardım çekleri havada uçuştu: Vatandaşlar birbirlerini ezdi

Yardım çekleri havada uçuştu: Vatandaşlar birbirlerini ezdi

Kırıkkale Sosyal Hizmetler Vakfı, Ramazan ayı dolayısıyla vatandaşlara yardım çeki dağıttı. Valilik binasında gerçekleştirilen yardım çeki dağıtımında onlarca insan sıraya girdi. Zaman zaman gergin anların yaşandığı ve koronavirüs tedbirlerine uyulmadığı dikkatlerden kaçmadı. Sosyal Hizmetler Vakfı yardım çekini dağıtmakta beceriksiz davrandı ve sınıfta kaldı.

Yardım çekleri havada uçuştu: Vatandaşlar birbirlerini ezdi

ÇEKLER HAVAYA SAÇILDI
Kırıkkale Valiliğine bağlı Sosyal Hizmetler Vakfı, Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi ailelere 100 TL’lik yardım çeki dağıttı. İhtiyaç sahibi aileleri gruplar halinde sıra ile çağırmak yerine bir anda valilik binasına toplayan Sosyal Hizmetler Vakfı, izdiham yaşanmasına neden oldu. Onlarca vatandaşın bir araya toplandığı alanda zaman zaman arbede yaşandı. Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından yanlış bir şekilde uygulanan dağıtım anında insanların adeta birbirlerinin üzerine çıkması nedeniyle görevli kişi yardım çeklerini havaya fırlattı. Yere saçılan çekleri toplamak isteyen vatandaşlar ise adeta birbiriyle yarıştı. Bu sırada bir kadının yardım çeklerini kimseye kaptırmamak için yere yattığı anlar ise cep telefonu kamerasına an be an kaydedildi. 

KİM ELİNİ UZATTIYSA ONA VERİLDİ
Yardım çeklerinin havaya saçılmasının ardından ortalık savaş alanına dönerken, kalabalıkla baş edemeyen Sosyal Hizmetler Vakfı çalışanları, kim elini uzattıysa yardım çeki vermeye devam etti. Uygulanan yanlış yardım kampanyasının ardından bazı vatandaşlar çok sayıda yardım çeki alırken, ihtiyaç sahibi bazı vatandaşlar ise eli boş döndü. Öte yandan, yaşanan bu olay Kırıkkale Sosyal Hizmetler Vakfı’nın beceriksizliği gözler önüne serildi.

Abone Ol :

Yorumlar