• Dolar
  18.641
 • Euro
  19.580
 • Ç.Altın
  1.717
 • Altın
  1.068
KIRIKKALE
15°

Türkyılmaz, “Çamurlu yollardan dolayı vatandaşlarımızdan özür dilerim”


YÜZDE 20 ARTIŞA GİTTİK
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz geçen yıl ilçenin altyapısını baştan sona yenilemişti. Yahşihan’ın bir kısmına asfalt atılırken, bir kısmına ise hava şartlarından dolayı atılamamıştı. Başkan Türkyılmaz yağışlar sonrası oluşan çamurlu yollardan dolayı vatandaşlardan özür diledi. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz yapmış olduğu açıklamasında, “Kıymetli Yahşihanlı hemşehrilerim. Üretken Belediyecilik anlayışı ile çıktığımız bu yolda ilk icraatlarımızdan birisi altyapımızı baştan sona yenilemek olmuştu. Bu kapsamda siz değerli vatandaşlarımız ister istemez bazı zorluklarla karşılaştınız. 2021 yılında asfalta başlayacağımızın müjdesini verip, Kamu İhale Kanunu'nun 21/b pazarlık usulü ihale ile vermiş olduğumuz, Bayraktepe, Hacıbey ve Seyrantepe Mahallelerimizi kapsayan ihalemizdeki yollarımız tamamlanıp hizmete sunmuştuk. İvedilik arz eden durumlar göz önünde bulundurulup, yüzde 20 iş artışı kapsamına alınarak Yenişehir Mahallemizde 286. Sokak ve 259. Sokaklarda 1,750 metre duble yol çalışması tamamladık.”

HAVALAR DÜZELİNCE ASFALT BAŞLAYACAK
“Ayrıca bu iş kapsamındaki 1,650 metre uzunluğunda olan Kazım Karabekir Caddesi ve Osman Gazi Caddesinde asfalt çalışmalarımız bitirilmiştir. Geri kalan cadde ve sokaklarımızda Kamu İhale Kanunu’nun 19. Madde açık ihale kapsamında iş başı yapan yüklenici firmamız tarafından hava şartlarının el vermesi halinde işlemine başlanması planlanmaktadır. Yani kısaca özetleyecek olursak, ihaleyi vermiş olduğumuz firma hava şartları elverince en kısa zamanda Yahşihan ilçemizin kalan kısımlarına asfalt atma işini tamamlayıp, sizleri çamurdan ve kötü yollardan kurtaracaktır. Kötü ve çamurlu yollardan dolayı siz değerli vatandaşlarımızdan özür diliyor, hepinize sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Türkyılmaz: “Dördüncü cemre gönlümüze düşsün”

İlginizi Çekebilir

Türkyılmaz ve ekibinden Abalı ve Akbulut’a ziyaret

İlginizi Çekebilir

İrtibat büroları kolaylık sağlıyor

Haber Yorumları

Yorum Yaz

96560

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171