KIRIKKALE
13°
01:28

İmsak'a Kalan Süre

İmam hatip okulları mesleki yarışma final sonuçları belli oldu

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liseleri arasından düzenlenen il finali yarışma sonuçları belli oldu.


KUR'AN-I KERİM-İ GÜZEL OKUMA
Kent genelinde düzenlenen yarışmalar, Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şube Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirildi. Yarışmalar, Anadolu İmam Hatip Liseleri ile İmam Hatip Ortaokullarında eğitim gören kız ve erkek öğrenciler arasında "Genç Sada Kur'an-ı Kerim-i Güzel Okuma ", "Genç Nida Kur'an-ı Kerim-i Güzel Okuma" ve "Genç Muhafızlar Hafızlık" ile Anadolu İmam Hatip Liselerinde eğitim gören erkek öğrenciler için "Genç Hatipler Hutbe Okuma", Anadolu İmam Hatip Liseleri ile İmam Hatip Ortaokullarında eğitim gören erkek öğrenciler arasında da "Genç Bilaller Ezan Okuma" kategorilerinde yapıldı.

KIRIKKALE'Yİ TEMSİL EDECEK
Düzenlenen yarışmada dereceye girerek finale kalan il birincisi olan öğrencilere hediyeleri düzenlenen törenle verildi. İl genelinde finale kalan yarışmacılar, Din Öğretimi Şube Müdürü Osman Taşçı tarafından duyuruldu. Kategorilerinde il birincisi olan öğrenciler, bölge yarışmalarında Kırıkkale'yi temsil edecek.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTU
Öte yandan erkek İmam Hatip Ortaokulları ve İmam Hatip Liseleri hafızlık bölge yarışması 2 Mayıs 2024 tarihinde Kırıkkale'de gerçekleştirilecek. Ödül törenine Müdür Yardımcısı Hamza Aygün, Din Öğretimi Şube Müdürü Osman Taşçı, okul müdürleri, hayırsever iş insanı Haydar Laçin ve diğer davetliler ile öğrencilerin aileleri katıldı.

Haber:Yunus Emre Altundağ 
 

İlginizi Çekebilir

LGS tercih sonuçları açıklandı

İlginizi Çekebilir

Teneffüs saati değişiyor

İlginizi Çekebilir

Milli Eğitim Bakanlığı, Kırıkkale’de uygulayacak

Haber Yorumları

Yorum Yaz

11338

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171