KIRIKKALE
27°
00:12

Akşam'a Kalan Süre

Yeni sanayi şehri kuruluyor

Kırıkkale’nin şehir merkezinde bulunan ve yıllardır sözde kalan eski sanayi olarak bilinen bölgenin kaldırılması amacıyla çalışmalar başladı. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, yeni sanayi sitesinde 798 dükkan, 29 ticari merkez ve sosyal donatılar


İHALE 3 TEMMUZ’DA
Şehrin tam merkezinde bulunan ve halk arasında eski sanayi olarak bilinen, binlerce esnafın faaliyetini sürdürdüğü bölgenin kaldırılması amacıyla girişimler meyvesini verdi. 3 Temmuz’da ilk ihalesi yapılacak olan ‘Yeni Sanayi Sitesi’nin yapım aşaması TOKİ tarafından yapılan ihale sonrası başlayacak. Başkan Saygılı, sanayi sitesinin şehir merkezinden kalkarak, çevre kirliliği ve trafik yoğunluğunun ortadan kalkacağını söyledi. Saygılı, “Yeni Sanayi Sitemiz tamamlandığında inşallah esnafımız kendine yakışır bir tesis kazanmış ve Kırıkkalelilere yakışır bir hizmet vermiş olacak” dedi.

BİNLERCE KİŞİ İSTİHDAM SAĞLAYACAK 
798 sanayi dükkanı, 29 ticari merkez olmak üzere mini bir şehir kurulacağını belirten Saygılı “Burası binlerce kişiye de iş istihdamı sağlayacak. Yaklaşık 820 iş yeri kapasiteli bir yatırım olacak. Hem burada işyeri bulunan esnaflarımız hem de buraya gelen vatandaşlarımız için çarşı içerisinde cami, lokanta, PTT gibi sosyal alanlarda mevcut olacak. Burada da çalışanlarımız daha iyi koşullarda verimli üretim sağlanması amacıyla tüm gereklileri yerine getireceğiz. İş yükü çok fazla olacak olan bu yerde neredeyse bir şehir kuracağız.” 

ESNAFA KOLAYLIKLAR SAĞLANACAK 
Yeni sanayi sitesi, Kırıkkale Belediyesi’nin Aşağı Mahmutlar mahallesinde arsa devrini yaptığı alana kurulacak.  Saygılı “Öncelikle şuan eski sanayi sitemizde faal olarak bulunan esnaflarımıza öncelik tanıyacağız. İşyerleri teslimden sonra başlayacak olan ödemeler için de esnafımıza çok büyük kolaylıklar kazandırmak için çalışmalarımızı ve görüşmelerimizi de sürdürüyoruz. Kırıkkale’mizin en büyük kentsel dönüşümü şehrimize hayırlı olsun. ” ifadelerini kullandı.

Haber: Ahmet Gökdemir

İlginizi Çekebilir

Bir anda başlayan sağanak ve dolu, vatandaşlara zor anlar yaşattı

İlginizi Çekebilir

Bu nine Cumhuriyet ile aynı yaşta

İlginizi Çekebilir

Otomobil kanala düştü

Haber Yorumları

Yorum Yaz

99714

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171