KIRIKKALE
27°
01:18

İkindi'ye Kalan Süre

Yahşihan’da Ramazan ayı denetimi

Yahşihan Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı öncesi pastane ve fırınlarda hijyen ve gıda güvenliği denetimini sıklaştırdı.


GIDA GÜVENLİĞİ DENETİMİ YAPILDI
Yahşihan Belediyesi, yaklaşan Ramazan ayı öncesi pastane ve fırınlarda hijyen ve gıda güvenliği denetimini sıklaştırdı. Gıda ürünü satışı yapan işletmelere yönelik kontrollerin Ramazan boyunca devam edeceği belirtildi. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın talimatlarıyla vatandaşların hijyenik ve sağlıklı gıdaya ulaşması için denetim çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Yahşihan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Ramazan ayı öncesi ilçe genelindeki fırınlar ile tatlı siparişi alan işletmelerde hijyen ve gıda güvenliği denetimi yapıldı.

UYGUN OLMAYAN MALZEMELERE EL KONULDU
Denetimde, işletmelerin imalathane bölümlerinin, un depolarının ve üretim malzemelerinin hijyen kurallarına uygunluğu ile ekmeklerin gramajları kontrol edildi. Mevzuata uygun olmayan işletme sahiplerine gerekli uyarılarda bulunuldu. Ayrıca kontroller sırasında, zabıta ekiplerince son tüketim tarihi geçmiş, etiket bilgileri tam olmayan ve saklama koşullarına uygun olmayan malzemelere el konuldu.

Haber: Burak Çalışkan 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesi’nden içleri ısıtan hizmet

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesi 2021 yılında 11 Bin 305 çağrıya yanıt verdi

İlginizi Çekebilir

Başkan Türkyılmaz: 'Sorunları çözüme kavuşturmak önceliğimiz'

Haber Yorumları

Yorum Yaz

40029

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171