• Dolar
  17.951
 • Euro
  18.293
 • Ç.Altın
  1.650
 • Altın
  1.026
KIRIKKALE
35°
04:53

Öğleye kalan Süre

UMKE, eğitim ve tatbikat kampı düzenledi

Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Kastamonu’da eğitim ve tatbikat kampı düzenledi. 150 gönüllünün katılımıyla 3 gün süren eğitime, Kırıkkale’den de gönüllüler katıldı.


“EĞİTİM VE TATBİKATLAR DEVAM EDECEK”
Dünyada ve Türkiye’de meydana gelen afetler ve olağan dışı durumlara karşı UMKE personelinin eğitimi amacıyla, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü onayı dahilinde, 6, 7 ve 8 Temmuz 2021 tarihleri arasında Kastamonu’da 9. Bölge UMKE İlleri Eğitim ve Tatbikat Kampı düzenlendi. Kastamonu ilinin ev sahipliğini yaptığı, Kırıkkale UMKE ekibinin de katıldığı eğitimler, Abana Şehir Ormanı’nda gerçekleştirildi. Eğitime Kırıkkale, Ankara, Kastamonu, Kırşehir, Çankırı, Çorum ve Yozgat illerinden toplam 150 UMKE gönüllüsü katıldı. 3 gün süren eğitimlerde katılımcılara Temel Yaşam Desteği, Triaj, Hasta Taşıma Teknikleri, Havayolu ve Açma Teknikleri, Crush Sendromu, Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN), Multiple Travmalı Hastaya Yaklaşım, Afet Psikolojisi ve Afetlerde Hayatı İdame Ettirme konularında teorik eğitim verilerek, son gün uygulamalı pratik eğitim yapıldı. Yurtiçi ve yurtdışında gelişebilecek her türlü afet, olağanüstü durum, büyük toplumsal olaylar, büyük trafik kazaları, ağır sanayi kazalarına ilk müdahaleyi yaparak kurtarma faaliyetlerinde bulunan UMKE ekiplerinin, yeterli ve nitelikli sağlık hizmeti sunabilmek adına eğitim ve tatbikatları ilerleyen günlerde de devam edecek.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

98622

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

Anadolu Ajans üyesidir

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171