KIRIKKALE
13°
06:56

Öğleye kalan Süre

Türkyılmaz, doğum yapan depremzede anneleri ziyaret etti

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde doğum yapan depremzede anneleri ziyaret etti. Depremzede annelere geçmiş olsun dileklerini ileten Türkyılmaz, “Belki nüfuslarında Gaziantep ve Hatay yazacak ama doğum yerle


“İNSAN NE YAPACAĞINI BİLMİYOR”
6 Şubat 2022 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük deprem, 11 ilde büyük yıkıma neden olmuştu. Bu illerde yaşayan vatandaşlar, yaşanan depremler sonrası bulundukları illerden ayrılmaya başladı. Hüseyin ve Başak Yener Alkan çifti de depreme Gaziantep’te yakalandı. Depremden sonra Kırıkkale’ye gelen çiftin, bugün bebekleri dünyaya geldi. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ise yeni doğum yapan anneyi ziyaret etti. Bebeklerine ‘Atlas Kağan’ adını verdiklerini belirten anne Başak Yener Alkan, “Hatay merkezli depremlerin ardından korkunca Kırıkkale'ye geldik. Doğum burada gerçekleşti ancak 15 gün sonra dönmeyi düşünüyoruz. Deprem çok kötüydü ve dün doğum sırasında da rahatsızlandım. Sakinleştirici iğne yaptılar. Can ve mal kaybımız olmadı ama o psikolojiyle insan ne yapacağını bilmiyor." diye konuştu.

“GÖBEK ADI KURTULUŞ OLSUN”
Başkan Türkyılmaz’ın ziyaret ettiği bir diğer depremzede anne ise Ayda Ömeroğlu oldu. Depremzede anne ile bir süre sohbet eden Türkyılmaz, genç kadına ve küçük bebeğine hediye verdi. Ailenin bebeklerine henüz bir isim koymadıklarını öğrenen Başkan Türkyılmaz, “Minik bebeğin göbek adı ‘Kurtuluş’ olsun” dedi.

“UMUT, GELECEK VE YENİ NESİL DOĞDU”
Minik bebeklerin dünyaya gelmesi ile birlikte umut, gelecek  ve yeni neslin doğduğunu belirten Başkan Türkyılmaz, "İlçemizdeki KYK yurtlarında kalan 2 depremzede annemiz doğum yaptılar. İkisi de erkek bebeği. Umut, gelecek ve yeni nesil doğdu. İnşallah bu mutluluk Türkiye'yi sarar. Depremlerin altında kalan umutlar, hayaller inşallah bugün yeşermeye başlar. Annelere geçmiş olsun, bebeklere de hoş geldiniz diyorum. Belki nüfuslarında Gaziantep ve Hatay yazacak ama doğum yerleri ebediyen Kırıkkale yazacak. Bu da bizim için üzüntülü bir dönemde mutluluk verici bir olay." ifadelerini kullandı.

Haber: Burak Çalışkan

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’ye yeni yatırım müjdesi

İlginizi Çekebilir

Sağlıklı yaşam için spor şart 

İlginizi Çekebilir

112’ye asılsız çağrı oranı yüzde 72,04

Haber Yorumları

Yorum Yaz

90812

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171