KIRIKKALE
36°
05:25

İmsak'a Kalan Süre

Türk Metal Sendikası 61 yaşında!

Türk Metal Sendikası 61 yaşında!


 Altundağ, “1963 yılında çıktığımız bu onurlu yolda attığımız her adımda, adalet, eşitlik ve dayanışma ilkelerimizden hiç sapmadık” dedi.

BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLUYORUZ

61 yıl önce temelleri atılan Türk Metal Sendikası, kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Uysal Altundağ, Türk Metal Sendikası’nın 61’inci kuruluş yıldönümünü kutladı. Altundağ, “1963 yılında çıktığımız bu onurlu yolda attığımız her adımda, adalet, eşitlik ve dayanışma ilkelerimizden hiç sapmadık” dedi. Altundağ, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye ekonomisinin can damarı olan sanayi sektöründe üretim yapan metal emekçileri tarafından 10 Temmuz 1963 tarihinde kurulan sendikamızın 61. kuruluş yıldönümünü büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.”

EMEKÇİLERİMİZİN DAİMA YANINDAYIZ

“1963 yılında çıktığımız bu onurlu yolda attığımız her adımda, adalet, eşitlik ve da”yanışma ilkelerimizden hiç sapmadık. Metal emekçilerinin haklarını korumak ve çalışma koşullarını iyileştirmek için var gücümüzle çalıştık. Sendikamız, üyelerinin desteği ve inancıyla birlikte her geçen gün daha da güçlendi. 61 yıl önce, bir avuç metal emekçisinin ektiği tohum, bugün 700’den fazla işyerinde, 300 bine ulaşan üyesiyle koca bir çınara, yalnızca metal emekçilerinin değil Türkiye işçi sınıfının hak ve çıkarlarının savunucusu olan Türkiye’nin en önemli örgütlü gücüne dönüştü. İşçi sınıfının karşı karşıya olduğu tüm sorunların çözümünün sendikal örgütlenme ve dayanışmayla mümkün olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da yurdun dört bir yanında örgütlenmeye devam edeceğiz. Örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılması için kararlılıkla mücadele edeceğiz.”


HEDEFLERİMİZE DURMADAN İLERLİYORUZ

“Bugün geldiğimiz noktada, ücretler, sosyal haklar, çalışma koşulları ve iş güvencesi konularında elde ettiğimiz kazanımlar ve imzaladığımız sözleşmeler sendikamızın azim ve kararlılıkla yürüttüğü emek mücadelesinin birer göstergesidir. Biz, tüm mücadelelerimizi üyelerimizin sendikasına ve birbirine duyduğu güven ve dayanışma ile başarıya ulaştırdık. Gelecekte de sendikamızın 61 yıllık onurlu geçmişinde olduğu gibi, metal emekçilerinin her koşulda yanında olacağız. Onların haklarını savunmak, daha adil bir çalışma hayatı yaratmak ve emeği hak ettiği değere ulaştırmak için üyelerimizle birlikte, üyelerimizden aldığımız güçle mücadele edeceğiz.”


BÜYÜK FEDAKARLIKLARLA TEMELİ ATILDI

Biz, bugüne kadar elde ettiğimiz tüm kazanımları, sendikal hak ve özgürlüklerimizi, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına borçlu olduğumuzun bilincindeyiz. Kuruluş yıldönümümüz vesilesiyle, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizi Cumhuriyete, özgürlüğe ve bağımsızlığa kavuşturanları, 61 yıl önce yurdun dört bir yanında büyük fedakarlıklarla Türk Metal meşalesini yakanları, o meşaleyi bugüne dek söndürmeden taşıyanları minnet ve şükranla anıyoruz. Kuruluş yıldönümümüzün tüm emekçilere ve ülkemize daha demokratik, refah içinde, sağlıklı ve mutlu bir gelecek getirmesini diliyoruz. Saygılarımızla.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

25614

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171