KIRIKKALE
13°
06:27

Öğleye kalan Süre

Saadet Partisi’nden İsrail’e kınama!

Saadet Partisi İl Başkanı Veysel Kutluca, Haftalık Basın açıklaması yaptı. Kutluca, basın açıklamasında Gazze’de İslam ülkelerinin ciddi adımlar atamamasını da eleştirerek, “Kahrolsun demekle İsrail kahrolmuyor” dedi.


ORADA İNSANLIK ADETA YOK OLUYOR
Saadet Partisi İl Başkanı Veysel Kutluca, İsrail’in Gazze’de gerçekleştirdiği saldırılara dikkat çekerken, Gazze’nin saldırılara karşı direnmeye devam ettiğinin altını çizdi. Kutluca, kararlı mücadelenin bir sonucu olarak ateşkesin sağlandığını ve esir değişimlerinin olanak sağlandığına vurgu yaptı.

KINAYARAK ZULÜM DURMUYOR
Filistin’de sağlanan ateşkesin, Filistinli direnişçiler sayesinde sağlandığına dikkat çeken Kutluca, kürsülerden kurulan sert sözlerin bir işe yaramadığına vurgu yaparak, “Bir avuç Müslüman, 57 İslam ülkesinin yapamadığını yaptı, yapmaya da devam ediyor. Uluslararası kurum ve kuruluşların başaramadığını Filistinli mücahitler cesur bir şekilde ortaya koydu ve başarıyor. Yaklaşık iki ay oldu; Gazze direniyor.” Canlarıyla kanlarıyla, dişleriyle tırnaklarıyla direniyorlar. Hem İsrail’e karşı hem de bu zulme ortak olan emperyalist devletlere karşı direniyorlar. İslam ülkelerinin sessizliğine, medya manipülasyonlarına, algı operasyonlarına rağmen kararlı bir mücadele yürütüyorlar. İşte bu kararlı mücadele ile ateşkes sağlanıyor, esir değişimleri böyle mümkün olabiliyor. Çünkü ‘kahrolsun’ demekle İsrail kahrolmuyor. Sadece ‘kınayarak’ İsrail zulmü durmuyor!

KİRALARIN BU DENLİ YÜKSELMESİNİN MÜSEBBİBİ KİM?
Enflasyon sebebiyle maaşla geçinen vatandaşların sofrasındaki ekmeğin her geçen gün küçüldüğüne dikkat çeken Kutluca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir kiracı ile diyalogunu anımsatarak, “Sayın Cumhurbaşkanı sanki böyle bir şey ilk defa yaşanmış gibi geçtiğimiz günlerde ev sahibi ile sorun yaşayan bir vatandaşı kendi gündemine bizzat aldı. Kirayı 2 bin 500’den 7 bin 500 liraya çıkarmak isteyen ev sahibine, ‘Sende hiç vicdan yok mu’ diye seslendi. Güler misin, ağlar mısın bilemedim? Ülkenin bu hale gelmesi sadece bir yerde kiraların birkaç katına çıkmasıyla mı sağlanıyor veya kiraların bu kadar yükselmesinin esas müsebbibi kim? Neden insanımızın eskiden yüzde 20’si sıkıntı çekerken bugün yüzde 70’i sıkıntı çeker hale geldi" diye konuştu.

“TOKİ ELİYLE İHALEYE AÇILAN TARIM ARAZİLERİ SERMAYEYE PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR”
Tarım ve hayvancılık ile ilgili sorunlara da değinen Kutluca, tarım ve hayvancılığa vurulan darbe ile bir süredir köylerin boşaldığının altını çizerken, iktidarın köy arazilerini satışa başlatmasını hatırlattı. Kutluca, “Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönüştürülen köylerdeki gelişim alanları bir süredir sessiz sedasız ihale usulüyle satışa çıkarılıyor. Zaten tarım ve hayvancılığa vurulan darbeyle bir süredir boşalan köyler şimdi de sermaye sahiplerine peşkeş çekiliyor. TOKİ eliyle ihaleye açılan araziler köylülerin elinden alınıyor. Sadece Ankara’da şu anda 389 köy arazisi satışa çıkarıldı! Köy arazilerinin satılması; hayvanların otlayacağı alanların yok olması, ekilecek alanların azalması demek. Çiftçinin üretmemesi, köylerimizin terk edilmesi, üretimin düşmesi demek. Evimize aldığımız sütün, peynirin fiyatının artması; etin sofralarımıza girmemesi demek” ifadelerini kullandı.

Haber:Süleyman Ok 

İlginizi Çekebilir

Saadet Partisi Keskin ilçe başkanlığı Kalkan’a emanet 

İlginizi Çekebilir

Kutluca: “Tek hedefleri 5 yıl daha koltukta kalmak”

İlginizi Çekebilir

Veysel Kutluca: “Türkiye yüzyılı değil, sorun dolu yıllar yaşanıyor”

Haber Yorumları

Yorum Yaz

14571

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171