KIRIKKALE
27°
03:13

İkindi'ye Kalan Süre

Öğrencilere deprem ve yangın eğitimi

Yahşihan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından İl Özel İdaresi Bilim ve Sanat Merkezi’nde eğitim gören öğrencilere yangın ve deprem eğitimi verildi.


YAPILMASI GEREKENLER ANLATILDI 
Verilen eğitimin bitiminde ise öğrencilerle birlikte yangın tatbikatı yapıldı. Yahşihan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personelleri her fırsatta öğrencilere doğal afet eğitimleri vermeye devam ediyor. İl Özel İdaresi Bilim ve Sanat Merkezi’nde öğrencilerle bir araya gelen İtfaiye Müdürlüğü ekipleri verdikleri eğitimde yangın esnasında ve sonrasında, deprem esnasında ve sonrasında neler yapılması gerektiğine dair eğitim verdi. 

EKİPLER TARAFINDAN BİLİNÇLENDİRİLDİ
Alınabilecek bütün önlemleri de anlatan ekipler eğitim sonrası öğrencilerle yangın tatbikatı da yaptı. Öğrenciler eğitim boyunca hem eğlenip hem öğrenirken yaptıkları tatbikatta yangın esnasında yangın tüpünün nasıl tutulduğu, nasıl çalıştırıldığı, yangına müdahale ederken yangın sırasında uygulanması gereken doğru davranış kuralları hakkında İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından bilinçlendirildi.

Haber: Burak Çalışkan 

İlginizi Çekebilir

Özel Günde “Karagöz İstanbul Gezgini” Sahnesi

İlginizi Çekebilir

MKE’ye tasarım ödülü 

İlginizi Çekebilir

Ahır çöktü! 2 kadın yaralandı, 8 hayvan telef oldu

Haber Yorumları

Yorum Yaz

23007

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

sanalbasin.com üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171