KIRIKKALE
36°
05:23

İmsak'a Kalan Süre

Kırıkkale’de özel öğrenciler beceri kazanıyor

Kırıkkale’de özel öğrenciler beceri kazanıyor


BİRÇOK BECERİ KAZANIYORLAR

Millî Eğitim Müdürü Aydın, yaz döneminde hizmet veren okul ve kurumların ziyaretlerine devam ediyor. Adnan Şener Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret eden Aydın, Okul Müdürü Ünal Dündar’dan okulda yaz döneminde yürütülmekte olan kurslarla ilgili bilgi aldı. Öğretmenlerle de bir araya gelen Aydın, uygulama atölyeleri ile dersliklerde ve açık havada ders etkinliklerine katıldı, burada verilen toplu ve birebir eğitimler hakkında öğretmenlerle görüşme yaptı. Ziyaret sonrası açıklama yapan Millî Eğitim Müdürü Aydın, eğitim gören öğrencilerin, sosyalleşmelerinin yanı sıra birçok beceriyi de elde ettiklerini hatırlattı.

ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN HER İMKANI SAĞLADIK


“Eğitimde hedefe ulaşmak için sürecin tamamlanması gerektiğine değinen Aydın, “Özel öğrencilerimizin teorik ve uygulamalı eğitimleri devam ediyor. Özel öğrencilerimizin eğitim gördüğü okulumuzda öğrencilerimiz için her imkanı sağladık. Yaz kursunda da öğrencilerimiz dolu dolu, mutlu ve huzurlu bir gün geçirmenin coşkusunu yaşıyor. Ailelerimiz de verilen hizmetlerden dolayı büyük memnuniyet yaşıyor.” dedi.


DUYU BÜTÜNLEME, ERGOTERAPİ ODASI

Okuldaki etkinlikler sayesinde özel öğrencilerdeki kazanımların her geçen daha da artış gösterdiğini aktaran Aydın, şunları söyledi: “Okulumuzda dersliklerin yanı sıra diğer eğitim alanları olan duyu bütünleme, ergoterapi odası, masal terapi odası, oyun terapi odaları, sportif etkinlikler, jimnastik, müzik, halk oyunları etkinlikleri, okuma yazma, matematik, görsel sanatlar ile bisiklete binme, masa tenisi, konuşma dil terapi eğitimi, açık havada ders uygulamaları ve evcil hayvanlarla vakit geçirme, yüzme sporu, ata binme gibi daha birçok teorik ve uygulamalı eğitimler sayesinde öğrencilerimize hizmet vermenin çabası içerisindeyiz.” Aydın, Okul Müdürü Ünal ile okulda büyük bir özveri ile görevlerini yapan öğretmen ve diğer çalışanlara da teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi. Millî Eğitim Müdürü Aydın’ın okul ziyaretine Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Bülent İçbudak da eşlik etti.

Haber Yorumları

Yorum Yaz

46398

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171