KIRIKKALE
?> ?>
00:20

İkindi'ye Kalan Süre

Kırıkkale Meslek Liselerinin sorunları masaya yatırıldı

Kırıkkale İl Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın, beraberinde Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Ali Güder, kentteki meslek liselerinin yöneticileriyle toplantı düzenledi.


Kırıkkale İl Millî Eğitim Müdürü Rıza Aydın, mesleki eğitimler sayesinde toplumda önemli ihtiyaçların giderildiğini belirterek, meslek liselerindeki alan ve dalların daha da geliştirilmesinin önemine dikkat çekti.

“GAYRET İÇERİSİNDEYİZ”
Kırıkkale Halk Eğitimi Merkezinin konferans salonunda düzenlenen toplantının ardından açıklama yapan Aydın, "Meslek liselerimizde verilen teorik ve uygulamalı eğitimler sayesinde bireysel açıdan ve sektörlere yönelik önemli kazanımlar sağlama gayreti içerisindeyiz." dedi.

“KIRIKKALE BİRÇOK AÇIDAN ZENGİN”
Kırıkkale'nin başta savunma sanayisi olmak üzere daha birçok açıdan zengin bir kent olduğuna dikkat çeken Aydın, şunları söyledi:
"Bugün meslek liselerimizde görev yapan yöneticilerimizle bir araya gelerek kapsamlı bir değerlendirme yaptık. Her detayı arkadaşlarımızla görüşme fırsatımız oldu. Meslek lisesi öğrencilerimize toplumda ihtiyaç duyulan meslekleri kazandırmaya devam ediyoruz. Yaptığımız değerlendirmeler sonucunda okullardaki alan ve dalları daha da geliştirme çabası içerisinde olacağız. Burada amacımız sektörlerin işgücü taleplerini mesleki ve teknik eğitim açıdan karşılamak, isteyenleri meslek sahibi yapmak, eğitim vermiş olduğumuz öğrencilerimize mezun olana kadar mesleki yeterliliğe sahip olmalarına imkan sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

“ÖNEMLİ ADIMLAR ATILIYOR”
Aydın ayrıca, "Milli Eğitim Bakanlığımızca hayata geçirilen projelerle gençlerin gelişen ve değişen dünyaya hazırlanmaları amacıyla mesleki eğitim sistemi her geçen gün daha da iyileştirilerek bu alanda önemli adımlar atılıyor. Yurt genelinde olduğu gibi meslek liselerimizin farklı alanlarındaki üretimlerimizle ekonomiye de destek vermiş oluyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Haber:Burak Şenol

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'de gıda işletmeleri mercek altında

İlginizi Çekebilir

Talim ve Tashih-i Huruf kursu açıldı

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’nin en ülkü mekanı… Bilin bakalım neresi?

Haber Yorumları

Yorum Yaz

41859

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171