KIRIKKALE
13°
06:55

Öğleye kalan Süre

ASKON’dan TROY kart çağrısı

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Kırıkkale Şubesi, kredi ve bankamatik kartlarında yerli ve milli olan Türkiye Ortak Ödeme Yöntemi’ne (TROY) geçilmesi çağrısı yaptı.


YERLİ VE MİLLİ KART
ASKON Kırıkkale, haftalık olağan yönetim kurulu toplantısında TROY kullanımının teşvik edilerek desteklenmesi konusunu gündemine aldı. Konuyla ilgili görüşlerini ifade eden üyeler, özellikle İsrail’in Gazze’de Müslümanlara, masum sivillere ve çocuklara karşı işlediği insanlık suçu karşısında, Türkiye’nin duruşuna destek olmak üzere yapılabilecekler üzerinde görüş alışverişinde bulundular.

AKTİF KULLANIMA AÇILMIŞ DURUMDA
ASKON Kırıkkale Şube Başkanı Savaş Geyik, üyelere yerli ve milli ortak ödeme yöntemi olan TROY’a destek önerisinde bulundu. Savaş Geyik “İsminden de anlaşılacağı gibi Türkiye'nin Ortak Ödeme Yöntemi olan TROY, her bireyin kolayca ulaşabileceği, yerli ve milli alternatif olarak geliştirildi. Yurt içindeki tüm pos cihazlarında işlem yapabiliyor ve yurt dışında birçok ülkede aktif kullanıma açılmış durumda.”

BU BİZE DÜŞEN BİR GÖREVDİR
“Milli kalkınmanın güçlü adı ASKON, milletimizin hassasiyetlerini dikkate alan bir anlayışı temsil etmektedir. Son günlerde İsrail’in Müslüman ve masum Filistinlilere uyguladığı zalim tutumunun karışışında biz de üzerimizi yapmak zorundayız. Bu nedenle, millet olarak İsrail menşeili her türlü ürünü hayatımızdan çıkarmalı ve ekonomik gücümüzle üzerimize düşen görevi yerine getirmeliyiz.”

HEPİMİZ HAREKETE GEÇTİK
“TROY'a geçilmesi durumunda uluslararası bankacılık sisteminde kredi veya banka kartları üzerinden gerçekleştirilen her bir işlem için yabancı menşeili kuruluşlara belli oranlarda komisyonlar ödenmektedir. TROY bunun da önüne geçecektir. ASKON Kırıkkale Şubesi olarak bizler de tüm üyelerimiz başta olmak üzere üye firmalarımızda çalışanlarımızla birlikte TROY kartı kullanmak üzere harekete geçtik” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

İlkyardım her zaman hayat kurtarır 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de yayılan gaz kokusunun kaynağı belli oldu 

İlginizi Çekebilir

Silahlı kavgada 3 zanlı tutuklandı

Haber Yorumları

Yorum Yaz

14323

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171