KIRIKKALE
23°
?> ?>
02:30

İkindi'ye Kalan Süre

Yenişehir’in ilk muhtar adayı Özseven oldu

14-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçiminin ardından mahalli seçiminin heyecanı yavaş yavaş başladı. Yahşihan ilçesine bağlı Yenişehir mahallesinde 15 yıldır terzilik mesleğiyle uğraşan Hacer Özseven, Yeni


ADAYLIĞINI AÇIKLADI 
Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi’nde 15 yıldır terzilik mesleğiyle uğraşan esnaf Hacer Özseven, geçtiğimiz dönem çok az farkla kaçırdığı muhtarlık için yeniden adaylığını açıkladı.  14-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçiminin tamamlanmasının ardından ‘Mahalli İdareler Seçimi’ kapsamında hareketlenmeler de başladı. Çevresi tarafından sevilen ve muhtarlığı bir iyilik ve yardım kapısı olarak gören Özseven, önümüzdeki aylarda yapılacak olan seçim kapsamında muhtarlık adaylığını açıkladı. 

ÇOK GÜZEL PROJELERİMİZ VAR 
Yahşihan ilçesinde bulunan Dereboyu kafede kadınları bir araya getiren Özseven, burada adaylığını açıkladı. Özseven, “Yenişehir Mahallesi’nde 15 yıldır terzilik mesleğiyle uğraşıyorum. Artık çevremize bir kadın elinin değmesi gerektiğini düşünüyorum. Geçtiğimiz seçim döneminde çok az bir farkla muhtarlığı kaçırdım. İnşallah bu dönem yaklaşık 6 bin oyun yüzde 80’ini almayı planlıyorum. Mahallemiz ve çevremizde yer alan vatandaşlarımız için çok güzel projelerimiz var.”


ÖNEMLİ HİZMETLER YAPACAĞIZ 
Özseven, “Kaymakamlığımızla birlikte mahallemizde ihtiyaç sahibi ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızın evlerinde temizlik görevlileri göndereceğiz. Sokak hayvanlarımız kaldığı barınaklarımıza daha büyük özen göstereceğiz. Kadınlarımızın iş yapabilecekleri ve evlerinde ya da dışarda ürettiği ürünleri satabilmesi amacıyla iş imkanı sağlayacağız. Mesleki alanda kursların açılması ve kadınlarımızın meslek öğrenmesi için mücadele vereceğiz. Seçime doğru projelerimizi halkımıza daha da çok anlatacağız. Muhtarlığı yardımlaşma olarak görüyorum. Halkımız beni seçer ve kazanırsam inşallah Yenişehir’e önemli hizmetler yapmak için mücadele sergileyeceğim” dedi. 

Haber: Ahmet Gökdemir 

Haber Yorumları

Yorum Yaz

44699

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171