KIRIKKALE
?> ?>
01:0

Akşam'a Kalan Süre

Osman Türkyılmaz’dan gövde gösterili başvuru

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, 31 Mart’ta yapılacak olan seçim için yeniden aday adaylığını ilan etti. Adeta gövde gösterisi yapan Türkyılmaz, “Yahşihan’ın çözülemez denilen sorunlarını çözdük. Yahşihan’ın gelecek 100 yılını kurtardık” dedi.


MEYDAN YERİ MİTİNGE DÖNÜŞTÜ
31 Mart 2024 yılında yapılacak Mahalli İdareler Seçimi kapsamında Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, ikinci dönem için Milliyetçi Hareket Partisi’nden yeniden aday adaylığını açıkladı. Başkan Türkyılmaz, konvoylar eşliğinde kendini destekleyen binlerce kalabalıkla birlikte Yahşihan Belediyesi önünde toplandı. Ardından Kırıkkale’ye hareket eden kabalık, Kültür Merkezi önünde buluştu.

COŞKULU KALABALIKTAN SEVGİ GÖSTERİSİ
Ellerine Türk bayrakları ve parti bayrağı alan Yahşihan halkı, ‘Türkyılmaz nerede biz oradayız’, ‘Yahşihan’ın başkanı Türkyılmaz’ şeklinde slogan attılar. Kalabalığın sevgi gösterileriyle karşılanan Türkyılmaz, eşi Necibe Türkyılmaz el ele ve kendini destekleyenlerle birlikte Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Türkyılmaz, beraberindeki heyetle birlikte parti binasına kadar yürüdü. Türkyılmaz burada MHP İl Başkanı Av. Murat Abalı, MHP Merkez İlçe Başkanı Faruk Akbulut’u karşıladı.

TÜRKYILMAZ, GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Daha sonra Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda kurulan platformda kendini bekleyen coşkulu kalabalığa seslendi. İsmi anons edilerek sahneye çıkan Türkyılmaz, coşkulu kalabalığın karşısında gözyaşlarını tutamadı. Kendini destekleyenlerin sevgisine karşılık çiçekle karşılık veren Türkyılmaz, sloganlar eşliğinde destek aldı. Türk bayrakları ve parti bayrakları eşliğinde pankart açan Yahşihan halkı, her zaman Türkyılmaz’ın yanlarında oldukları mesajını yineledi.

MHP DEMEK VATAN DEMEKTİR
Konuşmasına İsrail’i kınayarak başlayan Türkyılmaz, her zaman Filistin halkının yanlarında oldukları mesajını verdi. Ben ömrünü davasına, ülkesine, milletine ve elbette hemşehrilerine hizmet yoluna adamış bir kardeşiniz olarak karşınızdayım. Gençlik yıllarımda edindiğim siyasi kültürümü daha da geliştirerek, atalarımdan miras ve çocuklarımdan emanet olarak devraldığım bayrağımı, 2019 yılında göreve gelmemle birlikte en ileriye taşıdığımı düşünüyorum. Milliyetçi Hareket Partisi demek vatan demektir, işini hakkıyla yapmak demektir” dedi.

YAHŞİHAN ADETA KABUK DEĞİŞTİRDİ
Türkyılmaz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “50 yaşıma merdiven dayadığım bugünlerde mayasını güzel Yahşihan’ımdan aldığım derin bir aşkla, şevkle, azimle, tecrübeyle ilçeme hizmet etme mücadelemi sürdürüyorum. 50 yıllık hayat yolculuğumun her safhasında Rabbime imanımdan başka tutunacak bir dal, ilçemin kıymetli halkından başka yaslanacak bir sırt aramadım. Hamdolsun ki girdiğim Her mücadeleden önce rabbimin yardımı sonra sizlerin desteğini alarak başarıyla çıktım. Ve şu an siz kıymetli hemşehrilerimle beraber ikinci 5 yıllık dönemimiz için aday adaylığı başvurumuzu yapmış olmaktan son derece mutluluk ve gurur duyuyorum.”

TÜRKİYE’DE BAŞARILI İLÇE OLDUK
“İyi ki varsınız, iyi ki ekip arkadaşı olmuşuz. İyi ki birlikte çalışıyoruz. Bugün buradaki gurur tablomuzdan aldığım cesaretle bütün cihana haykırıyorum ki birlikteliğimizden daha büyük bir güç yoktur ve asla olmayacaktır! Geriye dönün de bir bakın. Dün nasıldı bugün nasıl. İlçemizi gelişmemiş köhne boşluktan biz çıkardık, gelecek 100 yılını biz garantiye aldık, güzel Yahşihan’ımız eskiden kıyıda köşede debelenirken şimdi tüm Türkiye’de parmakla gösterilen örnek ilçe konumuna geldiyse bunun mimarı bizleriz. Yaptığımız bu hizmetler sayesinde ilçemizi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2022 yılında hazırladığı Gelişmişlik Sıralaması Araştırmasında 973 il ve ilçe arasında 198. Sıradan 58. Sıraya yükseltme başarısını gösterdik. Biz 5 yılda merdivende beklemedik adım adım zirveye çıktık.

DURMADAN YAHŞİHAN İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
“Geçtiğimiz dönemde birlikte başardıklarımızla gurur duyuyorum, ancak daha büyük işlerin peşinden koşmak için buradayım. Yine durmayacağız yine zirveye kadar yorulmadan tırmanacağız ve unutmayın, kendinize güvenmekten asla vazgeçmeyin zirveye ulaşırsak bunu ancak biz yaparız, ancak biz ulaşırız. Belirtmek isterim ki bugün buraya gelerek ortaya koyduğunuz gönül sermayesi, bizlerin yüreğinde çarptıkça şimşek olup çakacağız sel olup akacağız ve güzel Yahşihan’ımızın üzerine rahmet olup yağacağız! Kimileri eleştirse de yapmış olduğumuz altyapı projemizle ilçemizi toplamda 370 kilometre kazarak bir kanayan yara olan altyapı sorununu tamamen ortadan kaldırdık.

YAHŞİHAN’I MEDENİYETE KAVUŞTURDUK
“Ayağımızı bastığımız en ufak taş dahi eskisi gibi değil. Yahşihan’ımızı medeniyete kavuşturduk. Ülkede model bölgede lider konumuna getirdik. Aradan geçen 5 yılın ardından dönüp baktığımızda evet, artık bu ilçede hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığının kıvancı içindeyiz. Gelecek dönemde, eğitimden sağlığa, alt yapıdan kültür-sanata kadar her alanda daha güçlü adımlar atmaya kararlıyız. Şehrimizi daha modern, daha sürdürülebilir, daha güvenli kılacak projeleri hayata geçirmek için buradayız. Yollarımız, parklarımız, okullarımız, her biri için daha iyisini, daha güzelini planladık. Sizlerin refahı ve mutluluğu için çalışmaya devam edeceğiz. Bizler her sabahın 5 inde düştük bu memleketin yollarına.

BİREYSEL DEĞİL, BİRLİKTE DÜŞÜNDÜK
“Bizler gece demedik gündüz demedik. İçimizde alevlendirdiğimiz ekip ruhumuzu söndürmeden sürekli çalıştık. Bireysel düşünmedik birlikte düşündük. Bizdeki bu memleket aşkı bir heves değil, biz hep birlikte dişimizi tırnağımıza taktık da geldik bugünlere. Bir gönül ordusu olarak 5 yıldır gecesini gündüzüne katan, bir kere isyan etmeyen, bu vatanın topraklarına hizmet eden her bir personelimin alnından öpüyorum. Varlığınız daim olsun kardeşlerim. Biz emsali nadir görülen kocaman bir aileyiz. Elbette her ailede olduğu gibi bizler arasında da birbirimizi yanlış anlamalar, kırgınlıklar, dargınlıklar olmuştur olacaktır da bunlar çok doğal. Nasıl bayram kültürümüzde küskünlerin barışması gelenek haline gelmişse bütün kalbimle inanıyorum ki ilmek ilmek işleyerek oluşturduğumuzbu büyük aile şuurumuz ufak tefek sorunları da ortadan kaldıracaktır.”

AYAK OYUNLARINA ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ
“Bizim kapımız Yunus Emre kapısıdır, bizim kapımız Hacı Bektaş kapısıdır, bizim kapımız Mevlana kapısıdır, her kim ki ailemizin bir parçası olmak isterse, yeri baş üstünde gönül içindedir. Şunu özellikle belirtmek isterim ki etrafımızdaki bütün ayak oyunlarına rağmen bu ailenin dağılmasına, yalnız yürümesine, asla izin vermeyeceğim. Sizde bu irade sizde bu cesaret sizde bu asalet oldukça bilinsin ki Osman Türkyılmaz nefesi yettiği sürece en ufak bir tereddüt yaşamayacak ve asla bir adım bile geri atmayacaktır” dedi.

YAHŞİHAN BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR İLÇE
Türkyılmaz’ın ardından konuşma yapan MHP İl Başkanı Av. Murat Abalı, yerel seçime hazır olduklarını söyledi. Kırıkkale’de birlik ve beraberlik içerisinde seçime gireceklerini söyleyen Abalı, Türkyılmaz’a yeniden çıkmış olduğu bu yolda başarı temenni etti. Bütün ilçe ve kasabaların önemli olduğuna değinen Abalı, Yahşihan’ın hem Kırıkkale hem de MHP için büyük ve ayrı bir önem taşıdığına dikkat çekti. Konuşmaların arından Türkyılmaz, parti binasına giderek MHP İl Başkanı Av. Murat Abalı’yı aday adaylık başvuru dosyasını takdim etti.

Haber:Ahmet Gökdemir 

İlginizi Çekebilir

Türkyılmaz'dan Sanata Dair İmza

İlginizi Çekebilir

Osman Türkyılmaz’dan gövde gösterili başvuru

İlginizi Çekebilir

Osman Türkyılmaz, MHP'den başvuru yapacak

Haber Yorumları

Yorum Yaz

29309

Hakkımızda

Kirikkalehaber.net'de kırıkkale'ye dair önemli haberleri, Kırıkkale son dakika haberlerini ve Kırıkkale ile ilgili gelişmeleri, hava durumu ve namaz vakitlerini bulabilirsiniz.

Uygulamamız

Üyeliklerimiz

İha üyesidir

İletişim

Ovacık Mah. 590. Sk. Gökarık Apt. No: 5/6 Kırıkkale

info@gazetekale.com

03183331171

03183331171