Yahşihan’da yaşlılar unutulmadı
Yahşihan’da yaşlılar unutulmadı

Yahşihan’da yaşlılar unutulmadı

Vatandaşlara yönelik sosyal projeler gerçekleştiren Yahşihan Belediyesi, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle ilçede yaşayan yaşlı vatandaşların evlerini temizledi.

Yahşihan’da yaşlılar unutulmadı

EVİN HER NOKTASI TEMİZLENDİ
Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın talimatıyla gerçekleştirilen etkinlikte, evinde yalnız veya eşiyle birlikte yaşayan, günlük hayatta rutin işlerini yapmakta zorlanan yaşlıların evleri temizlendi. Temizlik için gittikleri evlerde; yerleri, halıları süpürüp, tozları alan, cam, kapı ve çerçeveleri temizleyip, mutfak, tuvalet ve banyo temizliğini de yapan belediye ekipleri, evin her noktasını temizledi. 

“BÜYÜKLERİMİZE HER ZAMAN SAHİP ÇIKACAĞIZ”
Yaşlı ve engelli vatandaşların her zaman yanında olduklarını belirten Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz; “18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle yaşlılarımızın yanında olup vefamızı göstermek istedik. Onlar bizim için bir gün değil her gün özeller. Elimizden geldiğince vatandaşlarımıza dokunan projeler geliştirmeye çalışıyoruz. Evlerini temizlemekte zorlanan yaşlılarımıza destek oluyoruz. Onlara değer veriyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren kurmuş olduğumuz Yahşi Masa Birimimiz vatandaşlarımızın her zaman yardımına koşmaya hazırdır. Temizlik ekibimiz belli periyotlarla bu çalışmaları gerçekleştirmeye devam edecek. Biz Yahşihan Belediyesi olarak büyüklerimize her zaman sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı. Yahşihan’da yaşayan 74 yaşındaki Nazik Parlak; “Belediye Başkanımız sağ olsun her zaman yanımızda oldu. Kendisine çok teşekkür ederiz. Çok memnunuz Allah ondan razı olsun. Ekipler geldi, evimizi temizlediler. Her türlü ihtiyacımızı karşıladılar” dedi.
 

 

 

Yahşihan’da yaşlılar unutulmadı

Abone Ol :

Yorumlar