100 bin balık baraj gölüne salındı
100 bin balık baraj gölüne salındı

100 bin balık baraj gölüne salındı

Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında, Sulakyurt baraj göletine 100 bin adet pullu sazan yavrusu bıraktı.

100 bin balık baraj gölüne salındı

“VATANDAŞLARIMIZDAN DESTEK OLMALARINI BEKLİYORUZ”
Bakanlığın başlattığı proje kapsamında gerçekleştirilen balıklandırma çalışmalarına Kırıkkale İl ve Tarım Orman Müdürü Sırrı Yılmaz da katıldı. Çalışmalara katılarak açıklamalarda bulunan Yılmaz; “Balıklandırma çalışmalarımız su ürünleri mirasımızın gelecek nesillere aktarılması için önemli adımlardan birini oluşturuyor. Ancak bu çalışmanın belirlenen hedefe ulaşması için hepimize sorumluluklar düşüyor. Avlanma yasaklarına uyulması, kaçak avcılık ile karşılaşılması halinde ilgili birimlere ihbarda bulunulması geleceğimiz için hepimizin sorumluluğudur. Ekiplerimiz hem balıklandırma çalışmalarına hem de denetim ile koruma çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Tüm vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlı davranarak çalışmalarımıza destek olmalarını bekliyoruz.” dedi.

100 bin balık baraj gölüne salındı 100 bin balık baraj gölüne salındı 100 bin balık baraj gölüne salındı 100 bin balık baraj gölüne salındı 100 bin balık baraj gölüne salındı

Abone Ol :

Yorumlar